Jakie zabawki dla rocznego chłopca wybrać

Zabawki dla chłopców to często klocki, gry, samochodziki i różnego typu pojazdy. Jednak jeśli Twoje dziecko właśnie ukończyło roczek, warto zwrócić szczególną uwagę na zabawki, które w przyjazny sposób wspomogą jego rozwój i uprzyjemnią poznawanie świata. Przeczytaj nasz krótki poradnik i sprawdź, jakie zabawki dla chłopców, warto wybrać.

Tablice manipulacyjne, czyli zabawki wspomagające motorykę małą

Roczne maluchy są bardzo ciekawe świata i często rzeczy codziennego użytku cieszą się o wiele większym zainteresowaniem, niż niejedna zabawka. Właśnie tę ciekawość wykorzystują wszelkiego rodzaju tablice manipulacyjne. Zawierają w sobie elementy codziennego użytku, takie jak zamki, kłódki, sznurówki, włączniki, czy łańcuszki. Pomagają dziecku zapoznać się z działaniem przedmiotów, przy czym ćwiczą zdolności manualne małych rączek. Warto rozważyć zakup tablicy manipulacyjnej w prezencie na roczek, święta, czy Dzień Dziecka.

Klocki dla rocznego chłopca – duże i kolorowe

Zakup klocków to zawsze doskonały pomysł na prezent – niezależnie od wieku dziecka. Dla tych najmłodszych warto wybrać zestawy zawierające duże elementy, by zminimalizować ryzyko połknięcia. Klocki rozwijają wyobraźnie, uczą planowania, rozróżniania kolorów i kształtów. Z powodzeniem tworzyć z nich konstrukcje, ale również wykorzystać do innych kreatywnych zabaw z dzieckiem. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia opiekunów. Wybierając zestaw dla chłopca, warto rozejrzeć się za takim, który zawiera imitacje kół. Pozwoli to na budowanie pojazdów, które z pewnością zachwycą młodego konstruktora.

Samochody i traktory

Jak zabawki dla chłopca, to oczywiście auta. Możliwość zabawy pojazdami zaciekawi już roczne dziecko. W sklepach z zabawkami do wyboru są nie tylko samochody, ale również koparki, dźwigi i ciężarówki. Z pewnością znajdzie się pojazd, którego chłopiec jeszcze nie ma w swojej kolekcji. Doskonałym pomysłem na prezent jest zakup ciągnika z pedałami – mini wersja prawdziwego traktora dla młodego pasjonata świata pojazdów.